EnglishRussianUkrainian

Нова картина від Ірини Жичук

До колекції картин Ірина Жичук додалася ще одна, що має назву “Котойоги”. Вона буде передана в приватну колекцію в Данію.

Котойоги

Котойоги

Книга власними руками у Луцьку

Як виготовляти блокноти та книги власними руками побачили учні 8-ого класу ЗОШ №24.
Такий майстер-клас безкоштовно організували дизайнери Оксана Букіна та Ірина Жичук з ініціативи викладача вищезгаданого освітнього закладу Кузьмич Алли Миколаївни.
Сама Алла Миколаївна має креативний підхід до навчання та створила цікавий факультатив для учнів – “Аналіз ліричного твору”. Під час нього вона навчає школярів правильно писати тексти, підвищує у них любов до книги. Ідея провести для них подібний майстер-клас виникла тоді, коли побачила в інтернеті проект Луцької художниці Ірини Жичук.
“У проекті дівчина показала унікальні сукні та обгортки для книг, пошиті згідно з її власним дизайном. Одразу захотілось зробити подібні обгортки з дітками. Оскільки технологія побачених мною обкладинок досить таки складна і учням було б важко їх виготовляти, Ірина порадила нам звернутись до арт-директора крамниці “КітГорошко” Оксани Букіної.

А вже Оксана нам запропонувала виготовити з дітьми не просто обгортку на книгу, а й саму книгу-блокнот. Отак і вийшло, що я запропонувала, а дівчата з радістю мені допомогли”, – зазначає вчитель.
Школярам спочатку показали, як робити книги та блокноти ручної роботи, а потім ще й провели мініпоказ суконь та обкладинок.

“Мене особисто здивувало, що усі 18 діток, які прийшли відвідати таке творче заняття, робили ці книги-блокноти з великим захопленням. Зокрема і хлопці. Для них це був дуже цікавий процес. Варто зауважити також і те, що абсолютно всі впоралися зі своїм завданням”, – зазначає Оксана.

Все пройшло дуже цікаво та емоційно. Діти справді старанно підійшли до такої творчої та клопіткої роботи. Ті, у кого не все вийшло ідеально, не засмутились, а пообіцяли організаторам, що обов’язково спробують зробити ще одну книгу вдома.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ірина Жичук допомагає мандрівним жужналістам-фрілансерам

Здійснити нашу мрію мандрівних журналістів-фрілансерів допомогла відома луцька художниця і дизайнер, директор підпільної студії реклами PaRtyzan Estetka Motorolla Ірина Жичук (Щуцька). Вона подарувала симпатичний біленький нет-бук, адже для мандрівника важли

во завжди мати з собою якийсь портативний девайс, який дозволяв би працювати в дорозі, ловити вай-фай будь-де і ділитися новинами своєї мандрівки в спільнотах. Дякуємо Ірині за допомогу в реалізації експедиції “За півроку до Марокко”! Ми вкотре переконалися, що коли дуже-дуже про щось мрієш, то весь світ тобі сприяє!

На фото Yulia KaminskaEstetka Motorolla та Olena Sidimiantseva
.

Виставка-продаж картин в Opera Club, серпень-вересень 2013


В серпні-вересні 2013 року в Opera Club в м. Луцьк відбувається виставка-продаж картин.
Ласкаво просимо!

Ірина Жичук представляє унікальні обкладинки та авторські сукні


Українські модельєри, художники та дизайнери презентували оригінальні обкладинки для книг під час показу Kyiv Publish Fashion Days. Подія відбулася в рамках культурно-видавничого фестивалю “Штурмові загони Гутенберга”.
По всій залі Інституту журналістики (місці проведення показу) розвішані книги, сторінки з журналів, оригінальні шрифти. Посеред залу височіє арт-об’єкт Ірини Озаринської – переважки з книг. Суть цього творіння полягає в тому, що на дощечку по обидва боки одночасно повинні сісти дві людини, але сісти так, щоб гора книг, яка розміщена посередині дощечки, не впала.
Далі по залу – різноманітні виставки: обкладинок, закладок до книг, ілюстрацій, розмальованих олівців, арт-буків. Одразу біля входу до зали – ринг для книг. Гості мають змогу спробувати себе в битві видань. Для цього потрібно одягнути спеціальне спорядження – костюм книги та штовхатися із суперником в аналогічному одязі.
Неподалік – моделі готуються до показу. Останні поради та вказівки організаторам дефіле дає піар-менеджер Анна Рябошапка. Студенти-звукооператори перевіряють апаратуру, а ведучі повторюють слова.
Художниця Ірина Жичук з Луцька на показі представила три унікальні обкладинки до творів “Отелло” Шекспіра, “Анна Кареніна” Льва Толстого та “Маленький принц”Сент-Екзюпері. До обкладинок Ірина пошила три авторські сукні, що об’єднувались спільною концепцією – котами, які на одному платті “душили” модель, на іншому – “лежали” під потягом, а на третьому – просто спали на подушці.
Модельєр Олександр Васильєв поєднав власну сукню з твором Стендаля “Червоне та чорне”, створивши цілий образ дівчини-книги з велетенським червоним ірокезом та довгим чорним платтям.
Сергій Данчинов для Дому Моди “Idol” презентував дві обкладинки на книги Франца Кафки “Перевтілення” – у вигляді скульптури таргана, та Оскара Уайльда “Портрет Доріана Грея” – у вигляді розбитої картини.
“Читання має стати модним. Людям подобається робити трендові та популярні речі. А саме ця подія й покликана привернути увагу до того, що література та читання – це модно й стильно. Якщо Kyiv Publish Fashion Days набудуть такого ж масштабу як Kyiv Fashion Week, то читачі з нетерпінням чекатимуть нових видань, як зараз чекають на нові колекції одягу”, – прокоментувала Ольга Покровська, директор модельного агентства Angel Fashion Studio, що організувало показ та дефіле моделей.
“Ми хочемо, аби молоді фахівці, студенти та випускники вузів, мали змогу обмінюватись досвідом, власними думками та ідеями. Видавничу справу потрібно “ростити” ще змалечку – зі студентства та перших кроків влаштування на роботу”, – додали організатори фестивалю Ірина Батуревич та Оксана Хмельовська.

Катерина КУНДЕЛЬСЬКА
Джерело: Gazeta.ua

Ірина Жичук створить вбрання для улюблених книг для Kiev Publish Fashion Week

Українські дизайнери, художники та представники шоу-бізнесу створять ексклюзивні обкладинки для улюблених книг, які представлять 27 квітня 2012 року в рамках проекту KyivPublishFashionDay.

Дизайнери повинні змінити не тільки оформлення книги, а й оживити видання новими тенденціями в світі моди.

В букфешені візьмуть участь українські дизайнери Лариса Лобанова, Серж Смолін, бренд Вронська-Соболєва, а також художники Наталія Деревянко, Ірина Жичук і співачка Анжеліка Рудницька.

Виставка буде проходити в Інституті журналістики. Спочатку замість стендів арт-буки триматимуть манекени, а ввечері манекенниці будуть дефілювати з ними в руках.

Ірина Жичук лауреат Московського тижня мистецтв

Diplom_Irina_Zhychuk_Moscow_art_weekВідомого волинського художника та дизайнера, співзасновника громадської організації KvartyraFM, директора рекламної агенції PaRtyzan, а також любителя котів Ірину Жичук, що творить під псевдонімом Щуцька, відзначено дипломом лауреата Московського тижня мистецтв.

Ірина Жичук організатор всеукраїнської мистецької акції ArtNow Session

Ірина Жичук на ArtNow Session

12-го листопада 2011 року у Луцьку в Галереї Мистецтв ВОНСХУ молоді люди зі всієї країни представили свою творчість, свої мільйони бачень та думок щодо майбутнього: страшного та чудового, світлого та темного як ніч, позитивного та песимістичного на фіналі всеукраїнської акції Art Now Session.

Що це таке і навіщо? Art Now Session передбачає мистецтво тут і зараз, мистецтво не статичне, а динамічне, котре не є перманентним у просторі та часі, а постійно видозмінюється. Темою конкурсу стало майбутнє і те, як його сприймають митці. Це було відображено у фото, об’єктах декоративно-прикладного мистецтва, картинах та інсталяціях.
Також ключовим став той факт, що образотворче мистецтво може успішно і гармонійно поєднуватися з іншими видами. Наприклад, з поезією. Кілька молодих луцьких поетів (Єшка, Ігор Семенюк та Ольга Дячук) продемонструвати своє бачення деяких робіт, представлених на виставці, за допомогою слів. Адже малювати можна не лише пензлями, а ще й римами та звуками.
Акція відбувалась у декілька етапів протягом півроку та зачепила молодь з усієї України. Адже творчі люди об’єднані між собою мережею невидимих ниточок, завдяки котрим і створюється легкий пласт нестандартних людей.
Організатори – МО Квартира FM та ВОМГО Українська Народна Молодь – підірвали своїм запалом кілька інших міст по Україні. Серед них опинилися Житомир, Київ, Івано-Франківськ, Кривий Ріг та Острог, також участь у конкурсі брали митці з Одеси, Ніжина, Москви та Воронежа.

Відкриття гранд-фіналу Art Now Session відбулося у столиці зеленоокої Волині. Гостей виставки чекав сюрприз – окрім інсталяцій, картин, ваз із квітами, розтиканими по всіх залах Галереї Мистецтв, коротких записочок на кшталт «Посміхніться!» та інших відвідувачів… посеред центрального залу розмістилися величенькі конструкції з паперу.
Після вступного слова організаторів з цих конструкцій почали народжуватися невеличкі сцени – театр-студія ГАРМИДЕР в черговий раз шокувала публіку.
На Art Now Session ГАРМИДЕР представили в оптимістично-футуристичній замальовці “Музей жахів” своє бачення культури соціуму: люди зомбовані, продаються за безцінь та алкоголь, п’ють кров з культури та освіти, стають в’язнями інтернету та онлайн ігор , захлинаються попсою. Всі ці люди, на думку ГАРМИДЕРА у майбутньому залишаться лише експонатами ось такого музею жахів. Останнім образом від театру-студії був «смітник культурних жахів». Живі картини Музею Жахів майбутнього від ГАРМИДЕРУ діяли протягом 30-ти хвилин, а потім самодеінсталювалися.
Надалі глядачі мали вдосталь часу, аби насолодитися приємною акустичною музикою від Олексія Лазарєва. А почесна комісія журі – на визначення переможців та номінантів конкурсу. До комісії журі увійшли: український художник-кераміст Володимир Хижинський, член союзу союз фотохудожників України та міжнародної асоціації фотомистецтва (FIAP) Євген Боярчук, директор видавництва «ІНІЦІАЛ» Віктор Федосюк. Очолив комісію Вячеслав Шмельов – голова спілки дизайнерів Волині.
Оцінювання відбулось у декількох номінаціях. До номінації Другої категорії увійшли: Олена Бєлова з Одеси, Ірина Дядченко та Галина Галстян з Кривого Рогу та Світлана Берекета з Луцька. Номінацію Першої категорії отримали Тетяна Витрикуш з Луцька за графіку та інсталяції, Марина Прокопченко з м. Кривий Ріг та Олеся Саєнко, студентка національного університету «Острозька Академія». Номінанти отримали сертифікати на купівлю товару в інтернет магазині для художників РОСА.
Нагородження переможців відбувалось у пивному клубі «ОБОЛОНЬ» за підтримки луцького гурту ЮВЕЛІР.
Номінації. Призами у номінаціях вищого рангу були сертифікати на купівлю товару від Інтернет-магазину РОСА та грошові винагорода.
У номінації «Новий Погляд» перемогла Маргарита Паламарчук з м. Луцьк. Також був відмічений автор San Morce з Кривого Рогу. Зінаїда Казанцева з проектом «Банк Мрії», у якому взяли участь більше ста учасників у м. Ніжин отримали нагороду у номінації «Кращий у Своєму Жанрі». Вибір Квартирантів пав на Ксенію Маркевич з м. Луцьк, а приз «Глядацькі Симпатії» отримала лучанка Світлана Берекета.

Головні призери. Третє місце у конкурсі по праву належить місту Івано-Франківськ завдяки талановитому молодому фотографу Андрію Осадчому. Решта призових місць залишися у Луцьку – Дмитро Микитенко A.K.A. AZO зайняв друге місце, а головним призером стала лучанка Яна Редькіна. Призери Art Now Session 2011 отримали значні грошові винагороди та подарункові книги про мистецтво.
Перемога завжди солодка та приємна, тому бажаємо юним митцям подальшої наснаги у творіннях, кольорового натхнення та простору для кроку вперед!

Автор статті та куратор проекту
Іванна Мартинів
Tel: 067 193 00 22, 0666 82 44 39, 063 120 15 03
ivanna@kvartirafm.org
ICQ: 374318874
Skype: ivanna_neris

31 жовтня – 13 листопада “Котовасія” в Івано-Франківську

В Культурно-мистецькому центрі «Є» 31 жовтня о 18.00 відкриється немасштабна, але доволі екстравагантна виставка. Свої роботи представить волинська художниця Ірина Жичук.

Герої картин Ірини – милі пухнасті чотирилапі домашні улюбленці – коти. Нічого дитячого, нічого несерйозного. Свій стиль дизайнер та естет позиціонує як позитивну графіку концептуального мистецтва. В графіці Щуцької сентиментальні, набридливі, хамовиті і ніжні тваринки постають в несподіваних, провокуючих образах.

Увагу глядачів «чіпляє» кицька, що вмостилася і медитує поміж жіночих ніжок, стилізований під ікони диптих із парою котів із кошенятком під промовистою назвою «Oh My Cat!».

До 13 листопада франківчани матимуть змогу побачити картини сучасної художниці.

12-29 жовтня 2011 року, “Ктовасія” в м. Тернопіль


З 12 по 29 жовтня 2011 року в м. Тернопіль триватиме виставка українського сучасного художника Ірини Жичук (Щуцької).
Відкриття дійства під назвою “Котовасія” відбудеться о 18:00 в арт-галереї “Бункермуз”, що знаходиться на бульварі Шевченка, 1.
Автор запрошує усіх бажаючих!